מנהל המרכז - שימי כהן

564128_567995503217553_1338242692_n

מאז שאני זוכר את עצמי היה לי חיבור לכלבים, אהבתי לכלבים החלה עוד שהייתי קטן, תמיד חקרתי,התעניינתי והייתי סביב כלבים.

התמזל מזלי ובשירותי בצה”ל שימשתי כמפקד כלבייה וכך בעצם נחשפתי לתחום הכלבנות והאילוף בפעם הראשונה, במהלך השירות טיפלתי במאות כלבים, ניהלתי את כלביית הבסיס ואת אימוני הכלבים, הוכשרתי כמאלף לצורכי משמעת והגנה וכבר אז ידעתי שאפתח זאת לקריירה ואקום כל בוקר עם חיוך לעבודה.

עם שחרורי מצה”ל ידעתי שאני רוצה לדעת עוד ולהבין יותר לעומק את עולמו של הכלב, אז המשכתי ללמוד , לחקור ולהעשיר את הידע שלי בתחום האילוף והטיפול בהתנהגות כלבים. בשנותי הרבות במקצוע נחשפתי וטיפלתי במאות כלבים והתמודדתי עם מאות מקרים קשים  אשר היו “בלתי אפשריים” לפתרון מבחינת מאלפים אחרים בשוק ובכולם הצלחתי למצוא דרך לגשר על הפערים ולשפר את איכות החיים הן של הכלב והן של הבעלים.

כמו כן, עבדתי בשיתוף פעולה רציף עם בכירי המאלפים והגופים בענף הכלבנות בארץ.

מניסיוני הבעיה העיקרית היא שאנחנו לא יודעים כיצד לדבר עם הכלב ומסתכלים עליו דרך העיניים שלנו , אני מבטיח לכם מראה מרתק ומדהים אם רק תבחרו להכיר את עולם הכלבים ממבט הכלב .

הדבר החשוב ביותר הוא להבין את הכלב ולאבחן מן השורש את ההתנהגות הבעייתית , ללמד את הכלב התנהגות חלופית רצויה וללמד את הבעלים כיצד לנהוג עם כלבם בצורה הנכונה והמתאימה להם ולכלב.

עבודתי מבוססת על יצירת שיתוף פעולה עם הכלב, תוך מתן חיזוקים חיוביים ושימוש ביצריו הטבעיים. אני מאמין בהבנת צרכיו הפיזיולוגים והנפשיים, זיהוי נכון של מקור הבעיה והתאמת הדרך לפתרון על פי אופיו של הכלב אופי בעליו ורצונו האישי.

אין לשכוח את תפקידו החשוב של הבעלים בתהליך עיצוב הכלב וחינוכו. העבודה נעשית במקביל ובשיתוף בנינו בני האנוש ובין חברינו הנאמנים.

אין ולא קיים הדבר שאי אפשר ללמוד או ללמד. בשיתוף פעולה נכון, מקצועיות גבוהה ואהבה נגיע יחד להצלחה.

 

במהלך הקריירה שלי שימשתי כ:

  • מאלף ומטפל בהתנהגות כלבים במאות מקרים מהמורכבים ביותר בהצלחה.
  • רכז מגמת אילוף בקורס אילוף וכלבנות טיפולית בקמפוס ברושים (אוניברסיטת ת”א).
  •  רכז הדרכה בבית הספר הלוחש לכלבים.
  • מרצה ביחידת משמר בעלי החיים.
  • מרצה לגופים פרטיים בנושא אילו ובעיות התנהגות.
  • מכשיר כלבי שמירה והגנה.