«

»

מהו אילוף כלבים?

163424_1815455983909_1165375159_32201019_3783211_nמהו אילוף?
אילוף מתחיל בראש ובראשונה בשינוי הגישה וההבנה אצלנו,בני האדם,עלינו להכנס לראשו של הכלב ולהבין את וצרכיו הנפשיים והפיזיולוגים ולזכור שצורכי הכלב רחוקים מאד מהצרכים האישיים שלנו.
מרבית בני האדם טועים ונוהגים לייחס לכלב תכונות אנושיות ולתרגם את התנהגותו לשפת האדם.
אך חשוב להבין כי כלב הוא אינו בן משפחה אנושי ואינו מבין עברית, לכן אנו צריכים ללמדו מהי התנהגות רצויה ומאיזה התנהגות עליו להימנע..ככל שנלמד יותר על עברם של ידידינו הטובים, כך נבין יותר כיצד הם רואים אותנו ונבין את הסיבות והגורמים לאופן התנהגותם. בדרך זו נוכל לדעת כיצד יש להתנהג עם הכלב ולגרום לו לפעול כפי שהיינו מצפים.
אילוף הוא למעשה דרך ליצירת שפה ותקשורת נכונה בין הבעלים לכלב, זאת על ידי הצבת גבולות ברורים לכלב ומניעת התנהגויות לא רצויות וניתוב להתנהגות חליפית בסיטואציות שונות שאנו רוצים שהכלב יתנהג לפיהם.
למה אנחנו צריכים את זה?
מאותה סיבה שאנו מחנכים את ילדינו, מכוונים ומכינים אותם למצבים בחיים, ילדים ללא גבולות, שלא יודעים מה מותר ומה אסור, הם ילדים מבולבלים. כך גם הכלב, כלב רגוע ומאושר הוא כלב שמכיר ויודע את החוקים והגבולות ב"להקה" בה הוא חי וככל שנקדים ונבהיר לכלב את החוקים והציפיות שלנו,נקנה לו הרגלים נכונים ונלמד אותו כיצד מתנהלים החיים בלהקה שלנו נמנע תסכול של שני הצדדים.
מאיזה גיל כדי לאלף?
כבר מהיום הראשון שהכלב נכנס אליכם הביתה,הוא לומד כיצד להתנהג.
מה מותר ומה אסור,לכן עלינו ללמדו התנהגויות רצויות עבורנו ולהכחיד התנהגויות לא רצויות.